Streda, 19. September 2018

Logo KOŠICE EYOF 2021 predstavené po prvýkrát verejnosti


29.09.2017 Publikoval: Mgr. Monika Počátková

Košice sa začali v tomto roku v spolupráci so Slovenským olympijským výborom pripravovať na zorganizovanie letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) 2021, ktorý sa uskutoční na Slovensku po prvýkrát. Súčasťou príprav bola aj tvorba loga podujatia. Mesto Košice vyhlásilo súťaž, do ktorej sa prihlásilo 7 uchádzačov s 18-timi návrhmi. Do najužšieho výberu sa dostali dva z nich. Zhotoviteľom víťazného návrhu je košická agentúra Hi-Reklama. Po podpise zmluvy s víťazom súťaže o používaní nového loga KOŠICE EYOF 2021 a odobrení loga Európskym olympijským výborom ho dnes mesto Košice predstavuje verejnosti – umiestnením veľkoplošného banneru s rozmermi 10x10,20 m na čelnej stene budovy Magistrátu mesta Košice. Nové logo nahrádza na tomto mieste logo úspešného projektu Košice – Európske mesto športu 2016.

„Tak ako v logu Košice – Európske mesto športu 2016 dominuje silueta bežca, aj v novom logu KOŠICE EYOF 2021 je dominantným grafickým prvkom bežec, inšpirovaný známou Sochou maratónca v Košiciach. Beh je najrozšírenejším športom a základom väčšiny športových disciplín, košický maratónec je zasa symbolom najúspešnejšieho športového podujatia v našom meste a najstaršieho maratónskeho behu v Európe – Medzinárodného maratónu mieru, ktorý v tomto roku s rekordnou účasťou a s venovaním jednému z najlepších bežcov všetkých čias Emilovi Zátopkovi, napíše svoju 94. kapitolu. Verím, že nové logo sa bude Košičanom a návštevníkom mesta páčiť," hovorí primátor mesta Košice Richard Raši.

V dňoch 24.7. – 1.8.2021 bude v Košiciach súťažiť v desiatich športoch (atletika, basketbal, cyklistika, gymnastika, hádzaná, džudo, plávanie, tenis, triatlon a volejbal) takmer 4 000 mladých športovcov na podujatí rangu majstrovstiev Európy juniorov. Už dnes je zrejmé, že najväčšou výhodou Košíc ako usporiadateľského mesta, budú krátke dopravné vzdialenosti, vďaka kompaktnosti športovej a ubytovacej infraštruktúry.