Utorok, 23. Október 2018
DEŇ MESTA KOŠICE 2017
XXIII. ROČNÍK

DEŇ MESTA KOŠICE 2017

29. apríl – 8. máj


Milí Košičania
a návštevníci Košíc,

oslavy Dňa mesta Košice sú vždy niečím výnimočné napriek tomu, že majú svoj osvedčený a obľúbenýformát, zostavený z pestrých a zaujímavých podujatí. Tie sú vyberané podľa ich úspešnosti a návštevnosti. Program osláv Dňa mesta Košice tak vyberáte vlastne vy sami. Myslím, že práve preto máte sviatočné dianie počas osláv Dňa mesta Košice tak radi a že bez neho by si nikto z nás Košice na prelome apríla a mája už nevedel ani predstaviť.

Počas tohtoročného 23. ročníka osláv Dňa mesta Košice sme sa snažili dať známym podujatiam modernejší šat. Premiéru bude mať podujatie Ulička remesiel deťom, počas ktorého oživíme naše tradície. Unikátnou novinkou budú nové ohňové a ohňostrojové show počas Košických Benátok a Galakoncertu na schodisku magistrátu.

Ďalšou zaujímavosťou tohtoročného programu osláv je, že viac ako polovica podujatí je interaktívna. Diváci sa do nich budú môcť sami zapojiť, alebo budú do nich spontánne zapájaní. V dramaturgii osláv je po prvýkrát koncipovaná väčšina akcií ako podujatia rodinného typu, ktoré majú ambíciu osloviť súčasne starých rodičov, rodičov aj deti.

Hudobnými hviezdami a hviezdičkami budú David Koller, Celeste Buckingham, Sima Martausová, Lina Mayer, Lobo a ďalší umelci. Myslím, že sa máme skutočne na čo tešiť a že aj tohtoročné oslavy Dňa mesta Košice budú tak ako vždy úspešné. Prajem Vám, aby ste si ich naplno užili v spoločnosti Vašich blízkych a priateľov.


Richard RAŠI                  
Primátor mesta Košice          

/Zdroj: referát marketingu a kultúry MMK/