Deň mesta Košice

Staň sa Superstar s KitKat


Košice už spoznali svoju regionálnu SuperStar! Posledné piatkové popoludnie sa v Košiciach uskutočnila veľká karaoke show "Staň sa Superstar s KitKat!". Všetci tí, ktorí sa nestihli prihlásiť do veľkej show "Slovensko hľadá Superstar!", mali šancu ukázať svoje spevácke kvality. Spevákov a divákov, ktorých sa v Košiciach zišlo okolo 200, neodradilo ani veterné a chladné počasie. Veľmi dobre sa aj tak zabávali.
Porota, ktorú tvoril tím - moderátor Bohuš z FUN rádia, účastník národnej súťaže Superstar Dano Karas a diváčka z obecenstva Jana Čopáková (foto 1) rozhodla o troch najlepších.
Košickou KitKat Superstar sa stala Petra Ferenčíková zo Sečoviec (2). Druhé miesto obsadila Katka Čopáková z Rožňavy (3) a tretie miesto získal Lukáš Filip z Košíc (4). Prítomní diváci, ktorých úlohou bolo vybrať Miláčika publika, si zvolili za Superstar Martinu Mackovú (5).


Hneď po akcii sme položili pár otázok víťazom. Boli sme zvedaví na to, ako hodnotia svoju účasť v súťaži.

Peťa Ferenčíková sa aj napriek nepriaznivému počasiu radovala z výhry: "Aj keď počasie bolo hrozné, som spokojná. Publikum ma povzbudzovalo, čo mi dodalo sebadôveru. Som šťastná, že ma porota vyhlásila za víťaza a že som mohla vyhrať hifi vežu. Zároveň mi to dodalo nádej, že moje štúdium hudobnodramaturgického odboru na umeleckej škole prináša svoje ovocie."


Katky Čopákovej sme spýtali, prečo sa prihlásila do súťaže: "V triede neverili, že viem spievať. A to ma vyhecovalo! Tak im.phpoň teraz môžem ukázať, že môj spev je dobrý a že si to nemyslím len ja. Veď ma vyhlásila za druhú porota."


Lukáš Filip mal z pomedzi všetkých súťažiacich nahlasnejšiu podporu publika. Dokonca mu veľa nechýbalo a stal by sa Miláčikom publika. Dozvedeli sme sa, ako berie on účasť na tejto súťaži: "Bola to veľká zábava. Podpora publika ma veľmi potešila. Z ceny sa samozrejme teším, aj keď ma trocha mrzí, že som neskončil na lepšom mieste."


A čo by chceli robiť ďalej, keď im spev ide?

Peťa: "Na budúci rok sa určite prihlásim na Slovensko hľadá Superstar. Trochu sa bojím poroty, ale verím si. Ak my to nevyjde v celonárodnej súťaži, založím si kapelu a budem aj tak spievať."
Katka: "Mám za sebou pár skúseností so speváckymi súťažami. Účinkovala som v relácii Hviezdička spolu s "Tweenskami", aj v Úsmeve ako dar. Na budúci rok sa určite prihlásim. Myslím, že kvalita môjho hlasu je taká, akú hľadá porota celonárodnej súťaže. A ak mi to nevyjde, nič sa nedeje, pretože mojim snom je stať sa moderátorkou. Je to práca, ktorá by ma veľmi bavila." Lukáš: "Veľmi rád spievam a tak by som sa rád tomuto svojmu koníčku venoval aj naďalej. Najradšej by som išiel študovať spev."
Ak chcete aj vy ukázať svoj talent a vyhrať niektorú zo zaujímavých cien, príďte už tento piatok 26. novembra 2004 do Banskej Bystrice! Víťaz vyhrá hifi-vežu, druhý v poradí discman a tretí tisíckorunový kredit do mobilného telefónu. Miláčik publika, ktorého volia diváci, bude rovnako ako víťaz speváckej súťaže odmenený hifi-vežou. Výhry sú pripravené aj pre divákov. Piati vyžrebovaní získajú 500-korunový kredit do mobilného telefónu.

Cieľom projektu je podporiť mladé talenty, vytvoriť priestor pre príjemné stretnutia a zorganizovať podujatie, ktoré zmysluplne naplní voľné chvíle v spojení s dynamickou a modernou značkou KitKat.

Mestské podniky