Deň mesta Košice
Programový kalendár Košických rozprávkových Vianoc

KOŠICKÉ ROZPRÁVKOVÉ VIANOCE 2012


Vážení a milí obyvatelia nášho krásneho mesta,
prinášame vám Košické rozprávkové Vianoce.


Magické a kúzelné. Plné fantázie, vzrušujúceho očakávania, ohromujúcich prekvapení a rozprávkových posolstiev. Také budú tohoročné Košické Vianoce. Ani my, dospelí, nezabúdame snívať, veriť na zázraky a dokážeme sa preniesť do rozprávkového sveta, v ktorom nič nie je nemožné a dobro vždy víťazí nad zlom. Na prípravu Vianočného kalendára a samotných Košických Vianoc 2012 sme preto prizvali viaceré známe rozprávkové postavičky, aby sme vám v tejto predvianočnej atmosfére pričarovali do vašich sŕdc pohodu a úsmevy na vaše tváre. Spolu s Popoluškou, Snehulienkou a ďalšími rozprávkovými bytosťami, sme pre vás pripravili naozaj rozprávkový program. Budem veľmi rád, ak sa budete cítiť počas Vianoc v Košiciach príjemne a ostanete aj vďaka nim počas celých vianočných a novoročných sviatkov stále rozprávkovo dobre naladení.

Najšťastnejší však budem, ak vám táto dobrá nálada a radosť zo života vydrží aj počas celého roka 2013, ktorý bude pre Košice a región neobyčajný a neopakovateľný. Košice sa stanú ako prvé mesto na Slovensku Európskym hlavným mestom kultúry 2013. Spoločne budeme mať historickú príležitosť ukázať celej Európe, že žijeme v krásnom meste. Práve vďaka našej vnútornej spokojnosti a vzájomnej spolupatričnosti môžeme navyše vyslať silný signál, ktorý sa cez Európu dostane do celého sveta o tom, že mesto Košice sa oplatí navštíviť. Nielen kvôli jeho cenným pamiatkam, bohatej histórii, krásnemu okoliu a dynamickej súčasnosti, ale najmä kvôli nám, Košičanom, ktorí svoje mesto milujú a sú naň hrdí. Verím, že sa nám to v magickom roku 2013 naozaj podarí.

Prajem vám všetkým príjemné prežitie Vianočných a Novoročných sviatkov a úspešný rok 2013. Veľa šťastia, zdravia a lásky.

Váš primátor
Richard Raši


Fotogaléria z programov Košických rozprávkových Vianoc


KOŠICKÉ VIANOČNÉ TRHY na Hlavnej ulici, denne od 09:00 do 22:00 hod.

PROGRAMOVÝ KALENDÁR Košických rozprávkových Vianoc 2012     /formát .pdf  2,3 MB/

Košické rozprávkové Vianoce 2012 - PLAGÁT     /formát .pdf  621 kB/

Košický Silvester 2012 - PLAGÁT     /formát .pdf  519 kB/


Zdroj: Referát marketingu, kultúry a styku so zahraničím MMK


Mestské podniky