Deň mesta Košice
Programový kalendár Košických rozprávkových Vianoc

KOŠICKÉ ROZPRÁVKOVÉ VIANOCE 2013


Vážení a milí obyvatelia nášho krásneho mesta,
prinášame vám Košické rozprávkové Vianoce


Vážení Košičania, milé deti,
verím, že sa vám naše Košice v roku 2013 páčili. Teším sa, že v našom meste sa deje stále niečo zaujímavé a každý si môže nájsť pre seba to svoje, srdcu blízke. Projekt Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 myslí po celý rok na každého Košičana, ktorý má rád svoje mesto. Preto je výnimočný a úspešný. Preto nám robí radosť.

Viete, čo si myslím? Že aj ďalšie roky môžu byť v Košiciach výnimočné a rokom 2013 sa projekt Európskeho hlavného mesta kultúry vôbec neskončí. Vy, Košičania, ste totiž výnimoční ľudia. V tomto roku ste ukázali celej Európe a svetu, že dokážete veľké veci. Sami sebe ste si dali jeden veľký spoločný darček pod vysoký vianočný stromček na Hlavnej ulici. Vaše nápady, projekty, úsilie a vzťah k mestu slávili veľký úspech, ktorý robí Košiciam to najlepšie meno doma i v zahraničí.

Preto budú Košické Vianoce 2013 nielen rozprávkovo krásne, ale aj nezabudnuteľné a rovnako výnimočné ako celý tento úžasný rok. Verím, že vás poteší tento milý kalendár s krásnymi kresbami šikovných detí z dvoch umeleckých škôl, postavy Mikuláša, Snehulienky a trpaslíkov a veselý program v centre mesta. No a samozrejme neopakovateľná atmosféra, ktorú určite opäť spoločne vytvoríme na stretnutiach s blízkymi ľuďmi na námestiach a v uliciach mesta. Nepochybujem o tom, že nás nabije novou energiou a chuťou do nového roka 2014.

Prajem vám všetkým krásne a pokojné prežitie vianočných a novoročných sviatkov a všetko naj, naj, naj v novom roku, ktorý už klope na dvere a nechce ničím zaostať za rokom starým, s ktorým si už o pár dní podá ruku na rozlúčku.


Richard Raši
primátor mesta Košice
KOŠICKÉ VIANOČNÉ TRHY na Hlavnej ulici, denne od 09:00 do 22:00 hod.

PROGRAMOVÝ KALENDÁR Košických rozprávkových Vianoc 2013     /formát .pdf  8,38 MB/

Košický Silvester 2013 - program


Zdroj: Referát marketingu, kultúry a styku so zahraničím MMK


Mestské podniky