Prejsť na obsah

Šatstvo, obuv a textil

ZBER ŠATSTVA, OBUVI A TEXTILU

Mesto Košice v spolupráci so spoločnosťou KOSIT a organizáciou Úsmev ako dar pripravilo pre Košičanov unikátny zber použiteľného šatstva, obuvi a bytového textilu. Všetok vyzbieraný materiál bude cez organizáciu Úsmev ako dar k dispozícii rodinám v hmotnej núdzi.

Pre Košičanky a Košičanov pribúda v meste v úvodnej fáze projektu počas februára 2024 spolu 20 zberných kontajnerov. Do kontajnerov je možné vhadzovať nepotrebné, avšak stále použiteľné oblečenie, topánky, opasky, kabelky, posteľnú bielizeň, či bytový textil. Presný prehľad, čo do kontajnerov patrí a čo nie je v prehľadnej inštruktáži priamo na kontajneroch.

    

Odvoz vyzbieraného textilu z kontajnerov bude KOSIT vykonávať raz za týždeň. Po zbere bude kvôli naplneniu legislatívy odvážený a následne postúpený do priestorov organizácie Úsmev ako dar na Kavečianskej ceste. Práve tam prebehne dodatočné triedenie a príprava na prepravu k ľuďom.

 

Mapa rozmiestnenia kontajnerov

(pre priblíženie kliknite na mapu)

      


Dôležitým pravidlom zberu je nevyužívať zberné kontajnery ako nádoby na odpad. Oblečenie a textil majú byť v stave vhodnom na ďalšie použitie, ideálne v uzatvorenom igelitovom vreci alebo taške.


ĎAKUJEME ŽE POMÁHATE!


Viac informácií je zverejnených na stránke spoločnosti KOSIT