Prejsť na obsah

Štvorylka bude opäť na Hlavnej ulici

Mesto Košice sa 21. mája 2024 (utorok) stane prostredníctvom obyvateľov mesta – hlavne školákov prvého a druhého stupňa ZŠ a žiakov SŠ, účastníkom už XIII. ročníka jedinečného medzinárodného projektu - European Quadrille Dance Festival.
 
             
 

Takmer každý rok sme boli opäť najlepší v Európe v počte tancujúcich, i keď svoj rekord z roku 2012 Košice neprekonali. Vtedy sa tanca štvorylky na pravé poludnie zúčastnilo 7948 žiakov.

Projekt po organizačnej stránke v Košiciach zastreší Tanečný klub Meteor Košice ako lokálny organizátor EQDF. Pomoc prisľúbilo Oddelenie školstva a Oddelenie športu a mládeže Mesta Košice i Košický samosprávny kraj. Oslovení sú učitelia telesnej výchovy základných škôl, pre ktorých sa budú organizovať školenia štvorylky. Hlavnými organizátormi budú menovite pani Alžbeta Ligová 0915 897 503 a pán Milan Plačko 0908 316 542.

Štvorylku tancujú štyria ľudia (môžu byť aj rovnakého pohlavia). Odlíšení budú tričkami vo farbách mesta. V podmienkach projektu je, že účastníci to musia naozaj vedieť tancovať a musia mať tričko s logom štvorylky.

Počet žiakov, ktorí sa v tomto ročníku zúčastnia za jednotlivé školy bolo potrebné nahlásiť na emailové adresy: milan.placko@seznam.cz a dana.stastna@koscie.sk .

Ukážka krokových variácií štvorylky - stvorylka.avi 60 MB *)

*) Pre spustenie súboru vo WMP - Windows Media Player je potrebné mať nainštalované CODEK-y DivX. Ďalšou možnosťou je stiahnutie prehrávača VLC PLAYER, ktorý nájdete na na tejto adrese
 
 
 
 
/Zdroj: referát športu MMK/