Články - Aktuality

Zoznam aktuálnych článkov

Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) už takmer poldruha mesiaca nezrealizovala dve rozhodnutia Mestského zastupiteľstva v Košiciach. To na svojom zasadnutí 10. decembra 2018 schválilo uznesenie, aby bol do Predstavenstva VVS vymenovaný primátor mesta Jaroslav Polaček. Poslanci vtedy takisto schválili, aby bol do Dozornej rady spoločnosti vymenovaný námestník primátora Marcel Gibóda.
V rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov sa v pondelok 21. 1. 2019 v Historickej radnici v Košiciach za účasti viacerých biskupov ako aj zástupcov mesta Košice, Košického samosprávneho kraja a hostí uskutočnila už 25. Ekumenická bohoslužba slova pod názvom: „Len o spravodlivosť sa budeš usilovať“.
Mesto Košice je od 7. januára 2019 výlučným prevádzkovateľom parkovacích miest v zóne plateného parkovania. Obyvatelia, ale aj návštevníci mesta čoraz viac uprednostňujú platbu parkovného do mestskej kasy. Dokazujú to aj príjmy, ktoré mesto Košice získalo z parkovného prostredníctvom zaplatených SMS.
Na Magistráte mesta Košice sa dnes uskutočnilo stretnutie expertných tímov mesta Košice a parkovacej spoločnosti EEI. Zúčastnili sa ho mimoriadny splnomocnenec mesta Henrich Burdiga, konateľ EEI Ján Fellegi ako aj právni zástupcovia oboch strán. Hlavným cieľom bolo definovať sporné otázky, ktorých vyriešenie je podmienkou urovnania vzájomných vzťahov.
Dnes sa na pôde Kulturparku konal slávnostný ceremoniál. Oficiálne sa ním začal rok, počas ktorého sa Košice stanú Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva 2019. Metropola východu titul získala ako prvé mesto z krajín strednej a východnej Európy a ako šieste európske mesto v poradí.
Neodpratané chodníky po nedávnom snežení priniesli aj mnoho sťažností od obyvateľov, ktorým sa nepáči postup zimnej údržby. Tú má v Košiciach podľa zmluvy s mestom na starosti spoločnosť Kosit. Podľa informácií z SHMÚ pritom v Košiciach nasnežilo najmenej spomedzi vyše 20 miest na Slovensku, v ktorých meteorólogovia zverejňujú stav snehovej pokrývky. V piatok ráno bolo na letisku 7 cm snehu. Stav na niektorých chodníkoch v meste však aj napriek tomu pripomína skôr čerstvú snehovú kalamitu.
Kedy bude možné cestovať na jeden cestovný lístok medzi rôznymi dopravcami v Košickom alebo Prešovskom kraji vrátane tých na železnici? Budú platiť rovnaké zľavy pri cestovaní v Košiciach alebo Prešove? Aj tieto zaujímavé otázky sa dnes riešili v Historickej radnici mesta Košice, kde sa uskutočnilo stretnutia predstaviteľov Košíc a Prešova na úrovni mesta a kraja. Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček diskutoval s predsedom Košického samosprávneho kraja Rastislavom Trnkom, predsedom Prešovského samosprávneho kraja Milanom Majerským a primátorkou Prešova Andreou Turčanovou o prienikoch spolupráce na medzimestskej a krajskej úrovni.
V uplynulých dňoch zasiahlo naše mesto sneženie a výška bielej periny dosahuje podľa údajov SHMÚ z dnešného rána na košickom letisku 7 cm. Viacerí občania aj médiá adresovali vedeniu mesta otázky ohľadom aktuálneho stavu zimnej údržby v našom meste.
Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček dnes v priestoroch Historickej radnice prijal rektorov košických univerzít. Cieľom prijatia bolo nielen privítanie v novom roku, ale aj plány na upevňovanie vzájomnej spolupráce.

Predošlá strana