Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
NÁZOV:
SKUPINA:
AUTOR:
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Počas mesiacov apríl a máj sa uskutočnilo osem krajských kôl súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov na celom Slovensku. Z týchto kôl sa dostalo 12 súborov na 27. ročník celoštátnej súťaže s názvom ENIKI BENIKI 2019, ktorý sa konal 8. a 9. júna 2019 v Košiciach. V bohatom programe nechýbalo ani prijatie účastníkov v Historickej radnici. Hostí na ňom privítal viceprimátor mesta Košice Marcel Gibóda.
K pravidelnej pracovnej náplni predstaviteľov mesta patria prijatia oficiálnych hostí z domova a zo zahraničia. Jedno z množstva takýchto stretnutí koncom minulého týždňa absolvoval primátor Jaroslav Polaček. Spoločne s viceprimátorkou Luciou Gurbáľovou prijal v priestoroch Historickej radnice J. E. Henka Cor van der Kwasta, veľvyslanca Holandského kráľovstva v SR.
Od 7. do 9. júna sa v Mestskom parku opäť stretnú milovníci dobrej kuchyne, aby si vychutnali nielen vynikajúce jedlo a nápoje, ale aj atmosféru, ktorá už po desiaty rok spája vystavovateľov i návštevníkov. Organizátori Košice Gurmán Fest si preto pripravili novinky, ktoré odrážajú súčasné trendy, no zároveň lahodia tým, ktorí festival dobre poznajú.
O tom, čo znamenali hokejové MS pre mesto a čo sa v oblasti športu chystá v Košiciach, vysvetlil v rozhovore pre Hospodárske noviny, ktorý vyšiel uplynulý týždeň pod názvom "Turnaj nás vyjde na vyše 700-tisíc eur" primátor mesta Jaroslav Polaček.
Košičania by si preto mali dnes do 15.30 hod. a takisto aj vo štvrtok (30. 5. 2019) od 7.00 do 15.30 hod. dávať väčší pozor a byť opatrní na priecestí ulíc Kostlivého – Kuzmányho, priecestí ulíc Šrobárova – Kuzmányho, pri budove polície smerom ku križovatke Kuzmányho so Štúrovou, a takisto na priecestí ulíc Zborovská – Štúrova. Dodávateľ prác bude opravovať aj okolo električkovej koľaje v smere od VSE k železničnej stanici.