Covid-19 na košických školách za uplynulý týždeň ustúpil, počty pozitívnych klesli o polovicu

Epidemiologická situácia na základných školách v Košiciach oproti minulému týždňu výrazne zlepšila. S následkami ochorenia Covid-19 sa v súčasnosti potýkajú žiaci a zamestnanci 11 škôl v meste, čo je o 5 menej ako tomu bolo pred týždňom.

V karanténe sa k dnešnému dňu nachádzajú žiaci v 23 triedach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta oproti 43 triedam, ktoré museli mať on-line výučbu minulý týždeň. Ochorenie Covid-19 má momentálne najväčší vplyv na vyučovací proces na ZŠ Polianska, kde sú v karanténe štyri triedy. Na ZŠ Krosnianska 4 majú v dvoch triedach pozitívnych spolu 7 žiakov a dvoch učiteľov. Na dvoch tretinách košických škôl však už prebieha vyučovanie v štandardnom režime.

V školách evidujú 24 pozitívnych žiakov a 5 zamestnancov

„Teší nás, že klesajú počty nakazených detí aj zamestnancov našich škôl. K dnešnému dňu máme hlásených celkovo 24 pozitívnych žiakov, troch učiteľov a dvoch nepedagogických zamestnancov. To je zhruba o polovicu menej ako pred týždňom. Sme radi, že nepriaznivý trend od začiatku školského roka sa obrátil a veríme, že čo najviac detí sa bude môcť aj naďalej vzdelávať priamo vo svojich školách,“ uviedla námestníčka primátora mesta Košice Lucia Gurbáľová (KDH). 

Ako doplnila, na košických školách je v karanténe momentálne okolo 600 detí. Zhruba 100 z nich si na ZŠ Postupimská, ZŠ Laca Novomeského a ZŠ Krosnianska 2 „odpykalo“ záverečný deň karantény dnes a v utorok 28. septembra sa už budú môcť opäť zvítať so svojimi spolužiakmi priamo na vyučovaní vo svojich školách.