Prejsť na obsah

Košičania už majú k dispozícii nový protismerný jazdný pruh pri Auparku

Nielen košickí motoristi, ale i návštevníci mesta, majú od dnešného dňa plne k dispozícii nový, tzv. protismerný jazdný pruh na Námestí osloboditeľov. Po nevyhnutnom nastavení cestnej svetelnej signalizácie bol dnes popoludní odovzdaný do užívania pre verejnosť.

Stavebníkom bolo Mesto Košice, práce realizovala spoločnosť Aupark, respektíve HB REAVIS MANAGEMENT, s.r.o.. Dôvodom na výstavbu nového jazdného pruhu boli podnety od občanov, ale zároveň aj zámer vedenia mesta odľahčiť od dopravy a jej negatívnych vplyvov obytnú časť Fejovej ulice. Takisto snaha mesta, minimalizovať v danej lokalite dĺžku dopravnej trasy východ - západ.

„Chcem poďakovať všetkým Košičanom i košickej motoristickej verejnosti za trpezlivosť, verím že budú spokojní, a nový jazdný pruh im bude ešte dlho slúžiť k ich maximálnej spokojnosti," uviedol primátor mesta Richard Raši. 

Samotná stavba si vyžiadala čiastočné uzatvorenie Štúrovej ulice v úseku Fejova ulica – Južná trieda v období od 23. októbra. do 31. decembra minulého roka. Dočasne bol zrušený aj tzv. bus pruh, aby premávka motorových vozidiel mohla byť počas výstavby čo najplynulejšia. 

Nový jazdný pruh v smere východ – západ doplnil už predtým jestvujúce tri jazdné pruhy v smere západ – východ, čím bola pre motoristov odstránená nutnosť obchádzok cez Fejovu ulicu pri jazde od Auparku smerom na západ. Protismerný pruh je riadne označený zvislým aj vodorovným dopravným značením, ktoré odsúhlasil Krajský dopravný inšpektorát KR PZ v Košiciach. 

Finančné náklady na stavbu predstavujú celkovú sumu 107-tisíc Eur, pričom pôvodne boli predpokladané až do výšky 125-tisíc Eur.