Prejsť na obsah

MHD aj motoristi môžu oddnes jazdiť po Hviezdoslavovej, oprava sa skrátila o desať dní

Po trojtýždňovej uzávierke môžu od pondelkového popoludnia motoristi a autobusy MHD v Košiciach opätovne využívať cestu na Hviezdoslavovej ulici. Tá bola od záveru júna zatvorená kvôli rekonštrukcii prepadnutej časti vozovky na priechode pre chodcov pri električkovej zastávke neďaleko Pamätníka Medzinárodného maratónu mieru. 

Pôvodne plánovaný termín opravy v trvaní jeden mesiac sa podarilo o tretinu skrátiť vďaka priaznivému počasiu zo začiatku júla. Okrem rekonštrukcie celého poškodeného cestného telesa vrátane štrkového podložia pribudol na vozovke aj nový asfaltový koberec. 

Počas rekonštrukcie Továrenskej zmiznú aj výtlky pred kruhovým objazdom

Cestári sa už onedlho presunú na neďalekú Továrenskú ulicu, kde sa začiatkom budúceho týždňa pustia do jej rekonštrukcie od križovatky s Hlavnou až po kruhový objazd smerom k Jumbo centru. Opravu vrátane obnovy chodníkov uskutoční spoločnosť Colas Slovakia, ktorá s cenou 112 532 eur uspela vo verejnom obstarávaní spomedzi kvarteta uchádzačov.

Motoristi aj cestujúci v MHD sa musia pripraviť na viaceré dopravné obmedzenia. V rámci rekonštrukcie sa opraví aj nevyhovujúci úsek cesty medzi koncom Továrenskej a odbočkou na Štefánikovu, na ktorom sa v súčasnosti nachádza viacero výtlkov. Vodiči a autobusy MHD by po zrekonštruovanej ceste mali jazdiť najneskôr v závere augusta.

V Košiciach sa v súčasnosti rekonštruuje viacero ulíc a mostov

V metropole východu v súčasnosti prebieha aj súvislá oprava cesty na ulici Jána Pavla II na sídlisku KVP a stavia sa aj prepojovacia cesta medzi Perešom a Lorinčíkom. Zároveň sa rekonštruuje Potočná a časť Urbánkovej ulice pri štadióne Lokomotívy ako aj Americká trieda na sídlisku Ťahanovce od nadchodu až za budovu Slovenskej Pošty. Začiatkom augusta sa chystá aj oprava Táborskej ulice v mestskej časti Juh.

Okrem toho sa rekonštruujú mosty cez Hornád a Mlynský náhon na Hlinkovej ulici, resp. na Triede L. Svobodu, ktoré by mali byť dokončené v priebehu jesene.