Prejsť na obsah

V utorok sa v Kulturparku prezentuje to najlepšie z košických ZUŠ-iek

V utorok 14. mája sa v budove Alfa Kasárne/Kulturpark uskutoční už 7. ročník Festivalu základných umeleckých škôl (ZUŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice. Od 9.00 – 12.00 hod. budú môcť návštevníci vidieť divadelné predstavenia žiakov ZUŠ Bernolákova. Popoludní od 17.00 hod. vystúpia talentovaní hudobníci jednotlivých ZUŠ na slávnostnom koncerte v priestoroch vyzdobených výtvarnými prácami žiakov.

V programe sa predstavia žiaci hudobných, literárno-dramatických, tanečných a výtvarných odborov košických základných umeleckých škôl - ZUŠ Bernolákova, ZUŠ Márie Hemerkovej, ZUŠ Jantárova, ZUŠ Kováčska a ZUŠ Irkutská.

Viceprimátorka verí, že festival priláka do ZUŠ ďalšie talenty

Košická viceprimátorka Lucia Gurbáľová (KDH) pripomenula, že v apríli si mesto spolu so svojimi ZUŠ-kami slávnostným koncertom a oslavou v Dome umenia pripomenuli 240. výročia vzniku umeleckého školstva v Košiciach. Zdôraznila, že na košických umeleckých školách sa vždy stretávali kreatívni ľudia a formovali mnohí umelci. Výsledky ich umeleckej tvorivosti si verejnosť bude môcť pozrieť v utorok v Kulturparku.

„Cieľom festivalu je podporiť vzdelávanie košických detí v ZUŠ a poskytnúť ZUŠ-kám príležitosť prezentovať svojich talentovaných žiakov a ich prácu verejnosti. Takisto týmto festivalom chceme propagovať dôležitosť umeleckého vzdelávania v spoločnosti a zvýšiť povedomie verejnosti o práci ZUŠ. Aj ja ako absolventka ZUŠ viem, že vďaka umeniu sme vnímavejší a citlivejší k svetu okolo nás. Veríme, že aj tento festival pomôže zvýšiť záujem a priláka do našich umeleckých škôl ďalších talentovaných žiakov a možno aj budúcich umelcov.“