Valentínska korčuľovačka pritiahla v nedeľu do Arény Sršňov nielen zaľúbencov

Mesto Košice si sviatok svätého Valetína pripomenulo už siedmy rok Valentínskou korčuľovačkou. Nedeľňajšie popoludnie v Aréne Sršnov nepatrilo len zaľúbencom, ale všetkým, ktorí milujú korčuľovanie. Známu arénu otvorilo Mesto Košice na viac ako dve hodiny pre všetkých, ktorí si chceli užiť ľad, pozrieť si vystúpenie malých krasokorčuliarov, či zasúťažiť si na korčuliach. Podujatie pritiahlo do arény viac ako tristo zvedavcov, ktorí počas nedeľného večera zaplnili ľadovú plochu.

Košičania majú ku korčuľovaniu blízko

Valentínsku korčuľovačku slávnostne otvoril primátor mesta Košice Jaroslav Polaček (nezávislý). Ako uviedol, mesto chce pre tento rok výrazne zvýšiť finančné prostriedky, ktoré idú do športových aktivít a výstavby, resp. modernizácie športovej infraštruktúry vrátane podpory mládežníckeho športu. V Aréne Sršňov odovzdal primátor nedávno desať hokejových výstrojov mladým Sršňom. O kultúrny program sa svojim vystúpením postarali členovia Krasocentra Košice pod vedením pani Tatiany Frankovej, ktorí predviedli krasokorčuliarske vystúpenie v kostýmoch Šmolkov.

Témou tohtoročnej korčuľovačky bol kultový film Jamesa Camerona Avatar. Tajomnú planétu pripomínala aréna svojou výzdobou, fotostenou aj šikovné ruky pomocníkov, ktorí maľbou na tvár zmenili účastníkov korčuľovačky na mimozemšťanov z filmu. Na ľade sa stretli príležitostní korčuliari, maskoti prezlečení za známe animované postavičky aj mladí nádejní hokejisti, ktorí si zmerali svoje sily v hrách na ľade. Súťaže na vydarenej Valentínskej korčuľovačke zavŕšila tombola.