Vo vedení Steel Arény došlo k zmenám

Uplynulú stredu sa uskutočnilo Valné zhromaždenie ako aj Správna rada občianskeho združenia (OZ) Košická aréna, ktoré prevádzkuje hokejovú Steel Arénu. Jeho účastníci rokovali o personálnych zmenách a prijali aj niektoré ďalšie návrhy týkajúce sa budúceho fungovania Steel arény.

Vo vedení o. z. Košická aréna a Steel Arény sa udiali zmeny. Valné zhromaždenie a Správna rada akceptovala odstúpenie prezidenta o. z. Košická aréna, Pavla Miškova a ukončenie pôsobenia Igora Havrilu v pozícii generálneho manažéra Steel arény po vzájomnej dohode.

Prioritou pre všetkých podielnikov je nájdenie strategického partnera

Pavla Miškova nahradí viceprezident pre inžinierske činnosti a inovácie spoločnosti U.S. Steel Košice David Hathaway. Z postu prvej viceprezidentky odstúpila aj Oľga Černá, na ktorej miesto nastúpi Lukáš Mrázko z U.S. Steelu Košice.

Všetci sa zhodli na potrebe vyriešenia vážnej finančnej situácie, v ktorej sa momentálne Steel aréna nachádza. Okrem možnosti finančného dotovania o. z. Košická aréna zo strany podielnikov na hlasovacích právach je aj nájdenie strategického partnera, ktorého meno by niesol hokejový štadión. 

Košický U.S. Steel má v občianskom združení Košická aréna 34-percentný podiel na hlasovacích právach. Mesto Košice má 33,33 percenta a skupina košických podnikateľov 32,67 percenta. 

David Hathaway: Chceme vidieť viacero firiem, ktoré sa chcú podieľať na ďalšom rozvoji Steel arény  

„Viem, že veľa mojich kolegov má veľmi emocionálny vzťah k Steel Aréne, pretože aj vďaka ich pomoci bola postavená. Chcel by som sa v súvislosti so zmenami vo vedení poďakovať predošlému vedeniu za ich doterajšiu prácu. V súčasnosti žijeme vo veľmi neobvyklých podmienkach, ktoré vytvárajú dosiaľ nepoznané výzvy. Nastal ten správny čas otvoriť priestor pre všetkých, ktorí chcú pomôcť s hokejom ale aj kultúrou  v Košiciach. Je totiž potrebné aby mala Steel Aréna viac podporovateľov a tých, ktorí chcú spolupracovať. Taktiež by sme chceli vidieť viac firiem, ktoré prídu a ukážu, že sa chcú podieľať na jej ďalšom rozvoji,“ uviedol nový predseda Správnej rady a prezident o. z. Košická aréna David Hathaway. 

Primátor Polaček hovorí o podaní pomocnej ruky v kritickej finančnej situácii 

Podľa primátora mesta Jaroslava Polačeka (nezávislý) je Steel aréna v kritickej finančnej situácii, a preto jej podávajú pomocnú ruku. Mrzí ho, že kvôli koronakríze sa v nej nemohli uskutočniť viaceré športové podujatia a koncerty, ktoré mohli zlepšiť jej hospodárenie.

„Chcel by som poďakovať doterajšiemu manažmentu haly a vedeniu občianskeho združenia za všetko pozitívne, čo vo svojich funkciách urobili pre Steel arénu. Finančná situácia je naozaj vážna, a preto sme sa v spolupráci s ďalšími podielnikmi na hlasovacích právach dohodli na zmenách, ktoré by mali viesť k oživeniu a zlepšeniu finančnej kondície Steel arény.“

Mesto Košice investovalo tento rok do hokeja, prevádzky haly a investície do nej takmer 250 000 eur

Primátor pripomenul, že mesto v roku 2020 do hokeja investovalo takmer 250 000 eur, z čoho na financovanie prevádzky a investícií v Steel aréne je v tohtoročnom rozpočte vyčlenených 130 000 eur.

„Robíme to s cieľom zachrániť hokej v meste, ktorý už onedlho oslávi svoju storočnicu a podporiť mládežnícke talenty. Som rád, že sme pri našej snahe o finančné ozdravenie arény našli spoločnú reč s predstaviteľmi U.S. Steelu, s ktorými máme nadštandardné vzťahy. Verím, že sa k nám pridajú aj zástupcovia ďalších firiem alebo Košický samosprávny kraj, ktorý takisto dostal ponuku na miesto v Správnej rade a možnosť participovať na rozvoji Steel arény. Budem veľmi rád, ak sa nám spoločne podarí nájsť investora, ktorý by financoval Steel arénu a hokej v meste,“ doplnil.