Prejsť na obsah

Deň mesta Košice 2019

XXV. ročník osláv
Hlavné a sprievodné podujatia
29. apríl - 9. máj 2019

 
 
Milí Košičania, návštevníci a hostia,
 
 
Deň mesta Košice spoločne oslávime v tomto roku už po 25-krát. Dovoľte mi, aby som Vás všetkých v mene vedenia mesta a organizátorov programu, ktorý je pre vás pripravený, srdečne pozval na oslavy Dňa mesta Košice 2019.
 
Som rád, že sa vám môžem prihovoriť ako Košičan, ktorý oslavy Dňa mesta vnímal doteraz ako jeden z vás. Mám rád atmosféru tradičných aj mimoriadne obľúbených podujatí ako napríklad stavanie Mája, Košické rytierske slávnosti, Košické Benátky, Košický Deň Európy, otvorenie novej sezóny Detskej železničky a košickej zoologickej záhrady, remeselné trhy, Cassovia Retro, a mnohé, mnohé ďalšie. Tento rok to organizátori nemali ľahké. Myslím si však, že sa im programovo podarilo skĺbiť oslavy Dňa mesta s majstrovstvami sveta v hokeji, ktoré naše mesto hostí.    Spojenie tradičného a jedinečného, rozlúčku s oslavami Dňa mesta a zároveň privítanie svetového hokeja v Košiciach  uvidíte v programe, ktorým otvoríme Hokejové mestečko v Amfiteátri.
 
Veľmi teším na výnimočnú atmosféru, aká panuje v meste vďaka vám všetkým počas osláv Dňa mesta Košice. Verím, že nám bude priať aj počasie, aby sme si všetky podujatia mohli naplno a v pohode užiť. Ďakujem všetkým, ktorí sa na príprave programu osláv podieľali a prajem vám, aby ste sa na nich spolu s priateľmi, známymi, kolegami, ale aj vašimi hosťami zblízka či z ďaleka cítili skutočne príjemne.

 

Ing. Jaroslav Polaček
primátor mesta