Prejsť na obsah

V sobotu sa otvára klzisko v Mestskom parku, v pondelok štartujú Košické rozprávkové Vianoce

Milovníci korčuľovania si aj tento rok v košickom Mestskom parku prídu na svoje. Po minuloročnej premiére sa môžu aj počas tejto zimnej sezóny tešiť na ľadovú plochu v susedstve kúpaliska Rumanova. Klzisko otvorí svoje brány už túto sobotu (3. 12.) o druhej hodine popoludní.

Tepelné hospodárstvo (TEHO) Košice ako prevádzkovateľ ľadovej plochy pozýva na úvodné verejné korčuľovanie v sobotu o 14.00 hod. a následne o 16.00 a 18.00 hod. Korčuľovať sa tam bude možné  vždy po dobu maximálne 90 minút. V nedeľu bude ľadová plocha k dispozícii korčuliarom v časoch 10.00, 14.00, 16.00 a 18.00 hod. 

Ľadová plocha bude otvorená každý deň s výnimkou utorkových predpoludní

Od 5. decembra bude klzisko v prevádzke každý deň, v štandardnom režime od 9.00 hod. do 21.00 hod. V utorky bude kvôli technickej prestávke pre verejnosť ľadová plocha k dispozícii až od 13.00 hod.

Aby sa vystriedalo čo najviac ľudí, korčuľovanie bude rozdelené do 90-minútových blokov. Vždy po skončení bude nasledovať prestávka na úpravu ľadu a na vystriedanie korčuliarov.

Dospelí návštevníci zaplatia za vstup na 90 minút 2 eurá, deti a mládež do 15 rokov 1 euro. Klzisko si môžu zarezervovať aj materské, základné a stredné školy, vtedy ich žiaci zaplatia zvýhodnené vstupné 0,50 eur. 

Korčule vám požičajú aj nabrúsia

Ďalšia novinka poteší najmä amatérskych hokejistov, ktorí si budú môcť prenajať ľadovú plochu na hokejové zápasy. Hodina prenájmu stojí 100 eur, v čase od 9.00 do 16.00 hod. to bude iba 70 eur. Tohtoročnou novinkou bude požičovňa korčúľ, pomôcky na korčuľovanie aj služba brúsenia korčúľ za poplatok. Kompletný cenník je k dispozícii tu: https://www.teho.sk/sites/default/files/2022-12/cennik.pdf 

Klzisko bude počas zimných mesiacov v prevádzke, pokiaľ teploty nevystúpia nad 10 °C. Mobilnú ľadovú plochu v Mestskom s rozmermi 40x20 m po prvýkrát TEHO slávnostne otvorilo 17. decembra 2021 a v prevádzke bolo do 1. marca 2022. Náklady na jej vybudovanie predstavovali 522 000 eur.

Štartujú aj ďalšie predvianočné akcii v réžii mesta

Sobotňajšie otvorenie klziska v Mestskom parku bude predvojom ďalších akcií spojených so zimou a Vianocami, ktoré organizuje mesto Košice. V nedeľu o 18.00 hod. sa na Hlavnej ulici už ôsmykrát  pobeží charitatívny Mikulášsky beh v hlavnej úlohe s rôznou rýchlosťou bežiacimi Mikulášmi. 

Už od budúceho pondelka 5. decembra bude môcť každý malý aj veľký Košičan navštíviť neďaleko klziska aj krajinu Rozprávkovo. K svetelnej výzdobe z rozprávok Perinbaba, Červená Čiapočka a O Jankovi a Marienke pribudne aj ďalšia známa postavička Janko Hraško.

V rovnaký deň o 17.00 hod. ja neplánované aj slávnostné otvorenie Košických rozprávkových Vianoc. Pri ňom nebude chýbať ani rozsvietenie 17-metrovej vianočnej jedle bielej pri súsoší Immaculata na Hlavnej ulici. Ich úvodný deň je spojený aj s oficiálnym otvorením Košických vianočných trhov. 

Tento rok majú Košičania a návštevníkov mesta možnosť zavítať do 46 stánkov, ktoré môžu byť v rámci skúšobnej prevádzky otvorené už aj cez tento víkend. V utorok od 13.00 do 18.00 hod. môžu cestujúci na trase Staničné námestie – Trieda SNP - Havlíčkova nastúpiť do Mikulášskej električky, v ktorej poslušné detičky čaká aj sladká odmena. 

Košické rozprávkové Vianoce budú mať aj charitatívny rozmer

Košické Rozprávkové Vianoce potrvajú do 23. decembra. Aj tentoraz budú mať charitatívny rozmer v podobe Primátorského punču, ktorý sa na Hlavnej bude podávať každý deň medzi šestnástou až dvadsiatou hodinou. Výťažok z neho sa rovnomerne rozdelí medzi občianske združenie Nestačí len prežiť, Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska a neziskové organizácie Dorka a Homo Homini.

Kompletný program Košických rozprávkových Vianoc nájdete na: https://static.kosice.sk/files/manual/noviny/vianoce2022_bulletin/mobile/index.html alebo v textovej forme na: https://www.kosice.sk/clanok/na-hlavnu-dnes-priviezli-trojtonovu-vianocnu-jedlu-onedlho-zacinaju-kosicke-rozpravkove-vianoce