Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Mesto Český Krumlov tento rok privíta už XX. ročník Medzinárodného hudobného festivalu, ktorý patrí medzi najznámejšie podujatia svojho druhu v strednej Európe. Na tomto ročníku sa okrem Lúčnice a Mira Žbirku predstavia aj Košice, ako Európske hlavné mesto kultúry 2013. Kultúru a talent budúceho európskeho hlavného mesta kultúry budú 13.augusta 2011 v Českom Krumlove prezentovať Silvayovci – jedinečná formácia cimbalovej hudby.
O Košickej detskej železnici (KDŽ) sa dozviete už aj v zahraničí. Na staničkách muzeálnych úzkorozchodných železníc na Slovensku a v Poľsku pribudli začiatkom augusta veľkoplošné propagačné bannery, s cieľom upozorniť na existenciu všetkých úzkorozchodných železničiek, ktoré v súčasnosti patria medzi obľúbené turistické atrakcie.
V rámci IV. ročníka medzinárodného šachového turnaja PREŠOV OPEN, organizovaného pod záštitou primátora mesta Pavla Hagyariho, sa 5. augusta podvečer zmenilo centrum Prešova na skutočné „bojisko“. Túto kráľovskú hru oživili Živé šachy, v ktorých sa proti sebe postavili „veční rivali“, primátori dvoch bývalých kráľovských miest, Prešova a Košíc.
Prvé sídliskové centrum kultúry Výmenník na ulici Obrody oslávil netradičné výročie - prvých osemnásť mesiacov svojho fungovania. Nechýbala torta, hostina a ani vedenie mesta Košice, ktoré prišlo jednej z investičných priorít EHMK 2013 popriať všetko najlepšie.
o výnimke zo zákazu požívania alkoholických nápojov a určenie podmienok predaja alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, mimo zariadení na to určených dňa 5.8.2011
o výnimke zo zákazu požívania alkoholických nápojov a určenie podmienok predaja alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, mimo zariadení na to určených dňa 20.8.2011
V pondelok 1. augusta 2011 sa v Košiciach skončilo tridsať jeden dňové putovanie s literatúrou za literatúrou – najväčší stredoeurópsky literárny festival. Počas každovečerných stretnutí s autormi poézie, prózy, publicistiky a dramatického textu mali návštevníci možnosť urobiť si obraz o súčasnej českej, slovenskej a poľskej tvorbe, zažiť sugestívnu atmosféru čítania jej autormi a klásť im otázky.
Prehliadku deviatich košických fontán najrôznejších typov, vyskytujúch sa aj na miestach, kde by ste ich nečakali, Vám ponúka osviežujúca augustová potulka mestom už tento víkend 6. a 7. augusta 2011
Milovníci volejbalového športu v Košiciach zažili výnimočný víkend, ktorého význam presiahol hranice mesta aj Slovenska. Domáci reprezentanti zvíťazili na 8. ročníku Európskej ligy volejbalistov. Výhra dokonale korunovala radosť z toho, že záverečný turnaj Final Four prvýkrát organizovala Slovenská volejbalová federácia.
Letné mesiace sú pre deti obdobím, v ktorom sa túžia zabávať a oddychovať. Mnohé z nich ale aj v sparných dňoch prahnú po nových informáciách, hlavne keď dorastú do veku, v ktorom sa už začína profilovať záujem o odborné štúdium a budúce profesionálne zameranie. Zdá sa, že práca v médiách, či už elektronických, alebo printových, je pre mladú generáciu atraktívna, čoho dôkazom je aj úspešný letný prímestský tábor mladých novinárov, ktorý sa v Košiciach konal v dňoch 11.-15. júla 2011.