Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Mesto Košice v spolupráci so Slovenským aeroklubom Košice a Airportom – Letisko Košice, a.s. organizuje III. ročník letecko - navigačnej súťaže pod názvom: „ Lietame pod otvoreným nebom Európskej únie „.
Jednou zo sprievodných akcií tohtoročných osláv Dňa mesta Košice (pripomenutie si udelenia prvej kráľovskej erbovej listiny v Európe mestu Košice panovníkom Ľudovítom Veľkým 7. mája 1369) bude podujatie pod názvom Primátorská kvapka krvi.
Búrlivý život košického rodáka, maďarsky píšuceho spisovateľa a publicistu svetového mena Sándora Máraiho, si predsavzala vystopovať Judita Jáki, z budapeštianskej rodiny vykonávateľov spisovateľovho dedičstva.
Oznamujeme cestujúcej verejnosti, že v sobotu 21. apríla 2006 počas konania akcie „Prebúdzanie Katky“
Ako už býva tradíciou, na prahu májového sezónneho štartu Detskej železnice v Čermeľskom údolí sa posledný aprílový týždeň prebúdza stará no stále čulá parná mašinka Katka.
Títo občania, predkovia mojich predkov, bránili svoje mesto nielen proti nepriateľským nájazdom koristnických družín dobyvateľských vládcov, ale bránili a ubránili ho aj pred nebezpečnejším nepriateľom, ubránili ho pred vnútorným nepriateľom ľudstva, zlými maniermi, lenivosťou a nezodovedným darebáctvom.
Francúzske mesto Lyon bude partnerom mesta Košice v súťaži o titul Európske hlavne mesto kultúry (EHMK) v roku 2013. Dohodli sa na tom zástupcovia ich samospráv a prípravných tímov na štvrtkovom (22. 3. 2007) stretnutí v Košiciach.