Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Blesky, vizuálne efekty a elektrické výboje sprevádzali v sobotu 20. mája od 19. hodiny návštevníkov Slovenského technického múzea v Košiciach, ktoré sa zapojilo do druhého ročníka podujatia Noc múzeí.
Pobočku bratislavského Migračného informačného centra (MIC) Úradu Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) otvorili vo štvrtok, 18. mája na Hlavnej ulici č. 68 v Košiciach.
„Úloha matky ako darkyne života zostáva navždy výnimočnou, vznešenou a nezastupiteľnou. Žene – matke patrí naša úcta, pretože tvorí základ života, rodiny aj spoločnosti,“ povedal primátor mesta Košice vo svojom príhovore pri príležitosti Dňa matiek.
Medzi účastníkmi XXIII. snemu Rady európskych obcí a regiónov, ktorý v stredu 10. mája začal v rakúskom Insbrucku nechýba ani primátor mesta Košice Ing. František Knapík.
V nedeľu, 14. mája, o 15, 00 hod si Košičania v priestore Dolnej brány na Hlavnej ulici pripomenú milý sviatok – Deň matiek, tradične pripadajúci na druhú májovú nedeľu v roku.
V priestoroch košickej historickej radnice prijal v utorok 2. mája primátor mesta Košice Ing. František Knapík predstaviteľov futbalového klubu Lokomotíva, pri príležitosti 60. výročia jeho založenia. Na prijatí sa zúčastnili futbaloví internacionáli z gréckeho ostrova Cyprus. Primátor vo svojom pozdravnom príhovore okrem iného povedal:
V aule košickej Teologickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku sa v stredu 3. mája 2006, v rámci programu osláv Dňa mesta Košice, uskutočnilo Medzinárodné ekumenické vedecké sympózium pod názvom Človek v núdzi.
V priestoroch košického GeS-ka (agentúra GeS) sa v pondelok 1. mája večer uskutočnila v rámci osláv Dňa mesta Košice milá udalosť: známy košický hudobník Jozef Olajoš tam v prítomnosti priateľov - hudobníkov prezentoval a krstil svoju knihu V rytme spomienok.
Za účasti novozvoleného primátora mesta Košice Ing. Františka Knapíka sa v rekreačnom areály Alpinka pri Košiciach, obklopenom lesmi v utorok 25. apríla uskutočnila tlačová konferencia mesta Košice a spoločnosti Mestské lesy a.s., pri príležitosti Mesiaca lesov.
Vzhľadom na množiace sa reklamy a rôzne pútače umiestnené bez súhlasu košickej Správy komunikácií, vedenie mesta Košice rozhodlo o ich odstránení.
S príchodom jari sa v štatistikách každoročne evidujú nehody, často so smrteľnými následkami, spôsobené neuváženým zakladaním ohňa na voľných priestranstvách, dvoroch, záhradkárskych lokalitách.
Pätnásť adeptov policajného remesla dnes nastúpilo na trojmesačný vzdelávací kurz na Strednú odbornú školu PZ v Košiciach, ktorý ukončia záverečnou skúškou.
František Knapík, zastupujúci primátor mesta Košice, ktorý kandidoval za pravicovú koalíciu KDH-SDKÚ-DS-SMK-OKS, zvíťazil vo včerajších doplňujúcich voľbách primátora Košíc. Získal 7302 platných hlasov, čo bolo najviac spomedzi siedmich kandidátov.