Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Výsledky komunálnych volieb do miestneho zastupiteľstva a starostu mestskej časti Košice Nad jazerom
Dóm sv. Alžbety v Košiciach je najväčšou katedrálou na Slovensku. Aj preto ho stavali viac než storočie. Jeho dejiny sú úchvatné z hľadiska duchovného, stavebného, umeleckého, a dokonca aj z pohľadu legiend. V sobotu 2. decembra Vám M. Kolcun odhalí jeho tajomstvá.
Celoplošným problémom v meste Košice je voľný pohyb psov bez vôdzky na verejných priestranstvách, detských ihriskách, v areáloch ZŠ, MŠ, pričom tu dochádza k znečisťovaniu týchto priestranstiev psími exkrementami (výkalmi).
Módna prehliadka ako prezentácia umeleckého nadania zdravotne postihnutých a detí z košickej onkológie, ktorá môže byť momentom búrania bariér medzi zdravými a postihnutými v našom meste.
O migrácii národov v staroveku svedčí aj fakt, že Rimania v Košiciach síce neboli, ale rímske pamiatky sa v našom meste objavili.
V Prahe už pochopili, že hoci bol socializmus netrhový, aj na ňom sa dá zarobiť. Preto tam v ulici Na příkopě pred piatimi rokmi otvorili pozoruhodné Múzeum komunizmu.
Oslavy stého výročia prevezenia a znovupochovania telesných pozostatkov kniežaťa Františka II. Rákócziho v košickom Dóme sv. Alžbety impozantným spôsobom, vo skvelom svetle, zviditeľnili mesto Košice.