Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Mier – Bezpečnosť - Vzdelávanie, taký je názov projektu pomoci africkému Sudánu, do ktorého sa v rámci oficiálného slovenského podporného programu zapojila košická organizácia slovensko-juhoafrickej spoločnosti – SJAS (Slovakia – southern Africa society).
Poodhaliť rúško tajomstva, zakrývajúce tragické udalosti z rokov II. svetovej vojny, prevažne na východnom Slovensku, chce nový dokumentárny film Ma Bisteren, príbeh Rómskeho holokaustu.
Od roku 1985 je 21. február označený v kalendári ako Svetový deň sprievodcov. Práve na tento deň pripadá výročie založenia Svetovej federácie asociácii turistických sprievodcov (WFTGA). Sprievodcovia našim mestom sa do tejto akcie zapoja už po štvrtý krát
Ak poslanci košického MZ schvália na svojom najbližšom zasadnutí (22. 2. 2007) návrh uznesenia Mestskej rady o nových pravidlách poskytovania účelových prostriedkov z rozpočtu mesta Košice, mestské časti to budú mať v tejto sfére už zložitejšie.
Posledný tohtoročný januárový deň sa do dejín Košíc zapíše ako čas symbolického návratu svetoznámeho spisovateľa Sándora Máraiho do jeho rodného mesta.
Prísaha. Pre niekoho prázdny sľub, pre iného priam posvätný záväzok a pre Alexandru Pavelkovú názov novej knihy, ktorej uvedenie a stretnutie s autorkou sprostredkuje verejnosti kníhkupectvo Brloh na Hlavnej 40 v piatok 2. februára o 16.30 hod.
„Vo víne je pravda a v pive vitamíny,“ hovoria starodávne pravdy našich predkov. O tom, či je to tak, ale aj o iných zaujímavostiach z vinárstva a pivovarníctva v našom meste, sa dozviete v sobotu 3. februára 2007 na potulke s M. Kolcunom