Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Základná škola na Jenisejskej ulici v Košiciach sa počas víkendu 20. a 21. novembra premení na svet hier, hračiek a zábavy,uskutoční sa tu prvý ročník festivalu Hravenisko, na ktorom sa predstavia výrobcovia a distributéri všetkého, s čím sa dá hrať.
Zrekonštruované priestory na ZUŠ Jantárovej boli dnes dopoludnia slávnostné odovzdané do užívania za prítomnosti poslanca MZ a predsedu Komisie školstva, mládeže a športu RNDr. Ing. Emila Petrvalského, CSc. a vedúcej oddelenia školstva MMK pani Mgr. H. Jeníkovej, ako aj ďalších pozvaných hostí a zamestnancov školy.
14. októbra 2010 sa v Centre voľného času Domino stretlo 57 začínajúcich učiteľov a vychovávateliek pôsobiacich od 1. septembra 2010 v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice so zástupcami oddelenia školstva.
Šestnásty október je dňom založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstvo FAO. Tento dátum sa stal motívom pre ustanovenie Svetového dňa výživy, ktorý si pripomíname od roku 1981, v Košiciach od roku 1996. Mesto zaviedlo tradíciu Dňa výživy ako prvé a jediné na Slovensku.
V piatok 8. októbra 2010 sa žiaci a pedagógovia Základnej školy Bukovecká 17 v Košiciach stretli s afganskými učiteľmi. Prekladateľka a spolupracovníčka organizácie Swedish committee for Afghanistan Kamela Mohammad Yaqub a učiteľ z provincie Takhar JanAgha Abdullah prišli pri príležitosti Afganského dňa, ktorý je podujatím projektu Twin school.
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zapožičalo čestný názov Základnej škole, Jenisejská 22 v Košiciach, ktorá splnila všetky náročné podmienky v súvislosti s udelením čestného názvu, škola nesie meno známeho spisovateľa a textára Jozefa Urbana.
Na trojdňovú pracovnú návštevu Košíc pricestovala v nedeľu podvečer päťčlenná oficiálna delegácia z oddelenia školstva a kultúry z Ostravy a časti Ostrava-Jih a dvanásti riaditelia ostravských škôl.
Základná škola na Ulici Jána Pavla II. 1, ktorá bola doteraz často nazývaná Lechkého základná škola, oficiálne mení svoj názov. 9. septembra získala Certifikát o slávnostnom zapožičaní čestného názvu „Základná škola Mateja Lechkého".