Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

V piatok 8. októbra 2010 sa žiaci a pedagógovia Základnej školy Bukovecká 17 v Košiciach stretli s afganskými učiteľmi. Prekladateľka a spolupracovníčka organizácie Swedish committee for Afghanistan Kamela Mohammad Yaqub a učiteľ z provincie Takhar JanAgha Abdullah prišli pri príležitosti Afganského dňa, ktorý je podujatím projektu Twin school.
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zapožičalo čestný názov Základnej škole, Jenisejská 22 v Košiciach, ktorá splnila všetky náročné podmienky v súvislosti s udelením čestného názvu, škola nesie meno známeho spisovateľa a textára Jozefa Urbana.
Na trojdňovú pracovnú návštevu Košíc pricestovala v nedeľu podvečer päťčlenná oficiálna delegácia z oddelenia školstva a kultúry z Ostravy a časti Ostrava-Jih a dvanásti riaditelia ostravských škôl.
Základná škola na Ulici Jána Pavla II. 1, ktorá bola doteraz často nazývaná Lechkého základná škola, oficiálne mení svoj názov. 9. septembra získala Certifikát o slávnostnom zapožičaní čestného názvu „Základná škola Mateja Lechkého".