Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Početnú skupinu banských profesorov z 22 krajín sveta privítal v nedeľu 18. júna na pôde košickej historickej radnice primátor mesta Košice Ing. František Knapík.
V „Bielom salóniku“ košickej historickej radnice prijal v pondelok 19. júna primátor mesta Košice Ing. František Knapík mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Bulharskej republiky Dr. Ogniana Garkova.
V priestoroch košickej historickej radnice privítal vo štvrtok 15. júna primátor mesta Košice Ing. František Knapík s pozdravom „Nin – chao“ skupinu čínskych touroperátorov.
Vážení predstavitelia miestnej samosprávy, milí priatelia! Chcem sa vám týmto spôsobom poďakovať za spoluprácu, podporu, ale často aj za obetu, ktorú ste podstúpili pri doterajšej realizácii stratégie decentralizácie nášho štátu. Pripravené a realizované zmeny, väčšina z nich nesmierne dôležitá a potrebná, nepriniesli všetkým prospech a úžitok. To však býva sprievodným javom všetkých spoločenských zmien.
Dokument rumunskej lokálnej televízie TV Etalon Doktor Schileru o jedincovi, vzdorujúcom režimu, získal Hlavnú cenu na 12. medzinárodnom festivale lokálnych televízií Zlatý žobrák 2006. Predseda medzinárodnej poroty Ed Baumeister z USA uviedol, že hlavným kritériom pri oceňovaní finálových príspevkov bola služba verejnosti.
O skúsenostiach mesta Miskolc na zložitej (hoci nie víťaznej) ceste k titulu Európske hlavné mesto kultúry informovali v závere uplynulého týždňa (7. - 9. júna) zástupcov partnerských miest Košice, Ostrava a fínskeho Tampere hostitelia v maďarskom kúpeľnom stredisku Lillafured.
Košice 10. júna (TASR) - Predčasné voľby zorganizovali dnes košickí cyklisti. Nešli však k urnám, aby odovzdali hlas politickým stranám, ale počas verejnej protestnej cyklojazdy na trase Košice - Šaca volili bicykel ako ekologický dopravný prostriedok.