Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Ak poslanci košického MZ schvália na svojom najbližšom zasadnutí (22. 2. 2007) návrh uznesenia Mestskej rady o nových pravidlách poskytovania účelových prostriedkov z rozpočtu mesta Košice, mestské časti to budú mať v tejto sfére už zložitejšie.
V minulých dňoch navštívili Košice dvaja významní literárni odborníci - Dr. Tibor Mészáros, vedecký pracovník Literárneho múzea Š. Petöfiho v Budapešti a slovenský literárny vedec a prekladateľ prof. Karol Wlachovský, z Katolíckej univerzity P. Pázmányia v maďarskej Piliscsabe.
Oznamujem občanom, že dňa 30.1.2007 bolo mestu Košice ako dotknutej obci doručené právoplatné rozhodnutie zo zisťovacieho konania k zámeru činnosti: „VÝROBNÁ HALA JOBELSA KOŠICE“.
Budúci týždeň otvoria v Slovenskom technickom múzeu zaujímavú výstavu návrhov urbanisticko – architektonickej súťaže „Park za sladovňou“. Pätnásť návrhov znamená pätnásť spôsobov riešenia priestoru nad sladovňou, ktorý už roky pustne.
Posledný tohtoročný januárový deň sa do dejín Košíc zapíše ako čas symbolického návratu svetoznámeho spisovateľa Sándora Máraiho do jeho rodného mesta.
Prísaha. Pre niekoho prázdny sľub, pre iného priam posvätný záväzok a pre Alexandru Pavelkovú názov novej knihy, ktorej uvedenie a stretnutie s autorkou sprostredkuje verejnosti kníhkupectvo Brloh na Hlavnej 40 v piatok 2. februára o 16.30 hod.
„Vo víne je pravda a v pive vitamíny,“ hovoria starodávne pravdy našich predkov. O tom, či je to tak, ale aj o iných zaujímavostiach z vinárstva a pivovarníctva v našom meste, sa dozviete v sobotu 3. februára 2007 na potulke s M. Kolcunom