Komisie

Mestské zastupiteľstvo

Zloženie stálych komisií Mestského zastupiteľstva v Košiciach

Volebné obdobie 2010 - 2014

 Finančná komisia  
 Komisia regionálneho rozvoja a cestovného ruchu  
 Majetková komisia    
 Sociálna a bytová komisia  
 Komisia cirkví   
 Komisia školstva, športu a mládeže  
 Komisia životného prostredia, verejného poriadku a ochrany zdravia 
 Komisia dopravy a výstavby  
 Legislatívno-právna komisia  
 Komisia kultúry
 Komisia národnostných menšín  
 Komisia na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov   
 Dočasná komisia pre zmiernenie dôsledkov hospodárskej krízy   



Finančná komisia
Predseda: Ing. Štefan Lasky
Sekretár: Ing. Marta Kažimírová
Poslanci: JUDr. Katarína Dudíková, Marián Gaj, Mgr. Ľubomír Grega, MVDr. Anna Jenčová, Ing. Bc. Iveta Kijevská, Ing. Ladislav Lazár, Ing. RNDr. Emil Petrvalský, CSc., Daniel Rusnák  
Neposlanci: Mgr. Martin Eliáš, Ing. Ondrej Vargic, Eva Trávniková, Ing. Ľubomír Hudák, Ing. Eva Surová, Ing. Richar Hojer, Bc. Janetta Tokárová, Soňa Zabojová


Komisia regionálneho rozvoja a cestovného ruchu
Predseda: Ing. Dušan Cais
Sekretár: Ing. Andrea Hamšíková
Poslanci: Mgr. Jozef Andrejčák, JUDr. Cyril Betuš, Ing. Mikuláš Čečko, MUDr. Renáta Lenártová, PhD., Ing. Dušan Petrenka, Ing. Marián Siksa, Ing. Ján Süli
Neposlanci: Ing. Ľuboslav Čobík - Ferčík, Pavol Ďurica, Ing. Marek Mitterpák, MVDr. Anna Ondová, Dr. Karol Sačuri, Miroslav Holub, PhDr. Daniel Klimovský, Ľudovít Máté, Doc. Ing. Ján Buleca, PhD., Mária Huštátyová


Majetková komisia
Predseda: JUDr. Otto Brixi
Sekretár: Ing.Denisa Drugdová
Poslanci: Ing. Juraj Briškár, Ing. Patrícia Čekanová, Ing. Ján Dečo, Ing. Jozef Filipko, Ing. Ján Jakubov, Ing. Marek Kandráč, Ing. Stanislav Kočiš, Ing. Štefan Lasky, MUDr. Ján Sekáč


Sociálna a bytová komisia
Predseda: Ing. Juraj Briškár
Sekretár: Ing. Martina Vojtková
Poslanci: JUDr. Margita Adamčíková, Tibor Gábor, Ing. Mária Gamcová, Ing. Miloš Ihnát, MVDr. Anna Jenčová
Neposlanci: Mária Capíková, Mgr. Viliam Knap, Agáta Grančičová, Anna Magyarová, MUDr. Michal Blanár, JUDr. Andrea Cirbesová, Mgr. Jozef Mitro, Ing. Zuzana Zaraská, Ing. Jolana Šuleková, Andrej Pindroch


Komisia cirkví
Predseda: Mgr. Bernard Berberich
Sekretár: Ing. Mária Juhásová
Poslanci: Marián Gaj, MUDr. Marek Vargovčák
Neposlanci: ThLic. Pavol Bardzák, Ing. Michal Barger, Mgr. Pavol Boka, Ing. Július Dučay, JUDr. Jana Janošíková, JUDr. František Kaleja, ThBibLic. Róbert Jáger, Mgr. Bohumil Kaman, Mgr. Stanislav Kocka, Mgr. Ján Kožuško, Mgr. Ján Liba, ThLic. Ján Urban, Ing. Ladislav Gööz, MUDr. Tomáš Teššer


Komisia školstva, športu a mládeže
Predseda: Mgr. Igor Sidor
Sekretár: Blanka Eliášová
Poslanci: MUDr. Milan Bereš, PhD., Ing. Patrícia Čekanová, PhDr. Katarína Čižmáriková, MVDr. Jozef Figeľ, Ing. Marián Gál, PhD., Mgr. Milan Géci, Ing. RNDr. Emil Petrvalský, CSc., Ing. Marián Siksa
Neposlanci: Ing. Jozef Javorka, CSc., Mgr. art. Milan Kyjovský, Mgr. Milena Lešková, PaedDr. Eva Tkáčiková, PaedDr. Tatiana Švecová, Ing. Ivan Benninghaus, Martina Matoušková, Mgr. Róbert Schwarz, Mgr. Iveta Marcinčáková, Mgr. Ivan Vydra


Komisia životného prostredia, verejného poriadku a ochrany zdravia
Predseda: MUDr. Ľubomír Demský
Sekretár: Ing. Mária Kottferová
Poslanci: Ing. Dušan Cais, MUDr. Mária Grüllingová, MUDr. Igor Jutka, MPH,  MUDr. Radovan Molčan, Mgr. Igor Sidor
Neposlanci: Ing. Milan Murín, PhDr. Katarína Lukáčová, Bc. Andrej Sitkár, Ing. Gabriela Adamčáková, MUDr. Ján Pobeha, Ing. Štefan Bereš, RNDr. Milan Dobňák, Vladimír Tot, Mgr. Daniela Lecáková, František Hrubý, Ing. Mária Semanová, JUDr. Vladimír Kotus


Komisia dopravy a výstavby
Predseda: Ing. Ján Jakubov
Sekretár: Ing. Martin Vasko, Ing. Juraj Cichanský
Poslanci: Ing. Marián Gál, PhD., Ing. Miloš Ihnát, Peter Kasterko, JUDr. Marek Kažimír, Ing. Stanislav Kočiš, Ing. Dušan Petrenka
Neposlanci: Bartolomej Gergely, Ing. Ladislav Olexa, CSc., Michal Matečka, Ing. Jozef Vrábeľ, Bc. Jakub Špilár, Ing. Karol Holý, Ing. Ivo Cabra, Ing. Ladislav Jurík


Legislatívno-právna komisia
Predseda: JUDr. Margita Adamčíková
Sekretár: JUDr. Andrea Ivanocová
Poslanci: JUDr. Cyril Betuš, JUDr. Katarína Dudíková, JUDr. Jaroslav Hlinka, JUDr. Michal Kočiš
Neposlanci: JUDr. Emília Župíková, JUDr. Július Cvanciger, JUDr. Marián Slovinský, JUDr. Jozef Kirst, Prof. JUDr. Jozef Madliak, Mgr. Peter Tóth, JUDr. Agnesa Hanulíková, JUDr. Ján Kertész, JUDr. Marta Bulecová, JUDr. Atila Ádam, JUDr. Tibor Krinický


Komisia kultúry
Predseda: Ing. Bc. Iveta Kijevská
Sekretár: Daniela Tuptová
Poslanci: Mgr. Jozef Andrejčák, Mgr. art. Ľubica Blaškovičová, Ing. Mikuláš Čečko, MVDr. Jozef Figeľ, Marián Gaj, Ing. Marián Gál, PhD., Mgr. Milan Géci, Mgr. Ľubomír Grega
Neposlanci: Mgr. Jozef Pindroch, Jozef Lipták, Alžbeta Bukatová, Ing. Timea Horosová, Otto Tillisch, PaedDr. Mgr. art. Július Klein, Mgr. Peter Himič, PhD., PaedDr. Uršula Ambrušová, PhD., Ing. Marek Béreš, Rastislav Pistrák, Peter Hrabovský, DiS.art. Vincent Svat


Komisia národnostných menšín
Predseda: Ing. Jozef Filipko
Sekretár: Ing. Alžbeta Kubincová
Poslanci: Tibor Gábor, MUDr. Renáta Lenártová, PhD.
Neposlanci: PaedDr. Gejza Adam, Mária Bicková, Mgr. Natália Dostovalová, CSc., Ing. Anton Glezgo, Ing. Jozef Hadbavník, Bohumil Kaman, Juraj Magur, Milčo Vasilev, MVDr. Júlia Sokolová, Štefan Čabala, Ing. Valéria Rácz, Lívia Oltmanová


Komisia na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov
Predseda: JUDr. Marián Melichárek
Poslanci: JUDr. Margita Adamčíková, JUDr. Cyril Betuš, JUDr. Katarína Dudíková, Ing. Jozef Filipko, JUDr. Jaroslav Hlinka, MVDr. Anna Jenčová, JUDr. Michal Kočiš, MUDr. Ján Sekáč  


Dočasná komisia pre zmiernenie dôsledkov hospodárskej krízy
Predseda:  
Sekretár: Ing. Štefan Daňo
Poslanci:  
Neposlanci: