Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Od budúceho roku bude mesto Košice sídlom už šiesteho konzulátu. Nového kandidáta na honorárneho konzula predstavil dnes veľvyslanec Lotyšskej republiky na Slovensku Indulis Berzinš primátorovi Františkovi Knapíkovi.
Už tri desiatky rokov pretrváva partnerský vzťah spolupráce medzi mestami Košice a Wuppertal, pri tejto príležitosti primátor mesta Košice za účasti členov Mestskej rady v Košiciach, predstaviteľov Technickej univerzity v Košiciach, Spolku priateľov Wuppertalu a ďalších hostí, prijal v Historickej radnici nemeckú delegáciu z tohto mesta - prof. Lamberta Kocha, rektora Bergskej univerzity vo Wuppertale a Ernst-Andreasa Zieglera, spoluzakladateľa partnerského vzťahu Wuppertal - Košice.
V predvečer 87. ročníka Medzinárodného maratónu mieru prijal primátor mesta František Knapík v priestoroch Historickej radnice jeho účastníkov a organizátorov. Hosťami boli zahraničné delegácie vrátane kenských a etiópskych bežcov, najúspešnejších na podujatí predovšetkým v poslednom desaťročí.
Primátor mesta Košice František Knapík prijal dnes 19.marca v priestoroch Historickej radnice mimoriadnu a splnomocnenú veľvyslankyňu Ukrajiny v Slovenskej republike Innu Ohnivets. Stretnutie sa uskutočnilo pri príležitosti ukončenia jej diplomatickej misie na Slovensku.

Predošlá strana